Kastracja 2021

Podsumowanie Akcji Kastracja! 2020/21

Pierwszą, pilotażową edycję 2020/21 ZWIERZowej Akcji Kastracja! oficjalnie ogłaszamy za ZAKOŃCZONĄ!

Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie słyszeli o naszym projekcie, poniżej garść informacji wprowadzających.

W ramach Akcji Kastracja! Fundacja „ZWIERZ”:

• wspiera we wprowadzaniu na terenie współpracujących z nią Gmin bezpłatnych dla mieszkańców zabiegów kastracji i znakowania psów i kotów posiadających właściciela oraz kotów wolno żyjących;

• współfinansuje zabiegi kastracji i znakowania zwierząt w systemie pół na pół – możliwa maksymalna kwota dofinansowania to 5 000 zł;

• przeprowadza szkolenia dla pracowników gmin – udziela wsparcia prawnego i merytorycznego w kwestii przygotowania potrzebnych dokumentów.

• zapewnia materiały promocyjne i edukacyjne, propagujące akcję i ideę kastracji w gminie – są zredagowane indywidualnie dla każdej z gmin. Dostarczamy informatory, spersonalizowane ulotki i plakaty informujące mieszkańców o zaletach kastracji oraz zasadach skorzystania z dofinansowa­nia zabiegów. W ten sposób o uczestnictwie gminy w inicjatywie dowiedzą się pracownicy i intere­sanci urzędów, mieszkańcy i gminy sąsiednie.

W minionej edycji 2020/21, od sierpnia 2020, wzięło udział 31 Gmin. Połączonymi siłami wykastrowaliśmy łącznie 1357 zwierząt: 1196 psów i kotów przebywających pod opieką mieszkańców oraz 161 kotów wolno żyjących.

Łączna kwota środków wydatkowanych na tegoroczną kastrację i znakowanie zwierząt wyniosła 285 319,69 zł (w tym są środki pochodzące z Fundacji i Gmin).

Pragniemy podziękować Gminom:

• Lębork
  • Radzyń Podlaski
  • Wałcz

Bardzo nas cieszy świadomość gmin i podejmowanie działań fakultatywnych mających na celu zapobieganie bezdomności zwierząt. Dziękujemy za współpracę i zapraszamy w kolejnej edycji Akcji Kastracja!

Na zakończenie głos ekspertki:

“ZWIERZOWA Akcja Kastracja! to znakomita okazja do nawiązania współpracy z organizacją społeczną, która przekaże nie tylko środki finansowe na kastrację zwierząt w gminie, ale również swoją wiedzę na temat najskuteczniejszych sposobów zapobiegania bezdomności zwierząt. To z kolei, pozwoli na efektywne realizowanie zadań z zakresu opieki nad zwierzętami, powierzonych podstawowym jednostkom samorządu gminnego,oraz obniży ponoszone przez nie koszty.”
– dr nauk prawnych Agnieszka Gruszczyńska

II edycja Akcji Kastracja! już wkrótce. Wspólnie zlikwidujemy bezdomność zwierząt.

Wszystkie szczegółowe informacje, m.in. formularz zgłoszeniowy, regulamin akcji etc., znajdziecie na naszej stronie www.akcjakastracja.org.