Edukacja

Edukacja jest niezwykle ważna. To kluczowy obszar naszej działalności.

Jesteśmy przekonani, że jeśli chcemy realnie i skutecznie przeciwdziałać bezdomności zwierząt potrzebna jest zmiana mentalna. Nie uda się rozwiązać tego problemu poprzestając na wyłapywaniu psów i kotów i prowadzeniu schronisk. Konieczne są kompleksowe i wielokierunkowe działania nastawione na zmianę myślenia, kształtowanie właściwego stosunku do ochrony zwierząt i opieki nad nimi już od najmłodszych lat.

Edukujemy czyli…

uczymy, tłumaczymy i przedstawiamy rzetelne informacje i dane. Zwalczamy nieprawdziwe i obiegowe opinie. Obalamy mity i nieprawdziwe stereotypy dotyczące opieki nad zwierzętami oraz problemu ich bezdomności. Zależy nam, żeby opiekunowie wiedzieli, jak prawidłowo zajmować się swoimi podopiecznymi? Co robić, a czego się wystrzegać by zwierzak był szczęśliwy? Jak i kiedy reagować na przemoc wobec zwierząt? Jakich działań możemy się podejmować żeby zwalczać zjawisko bezdomności zwierząt w swojej okolicy?

Znajdziesz tu informacje dotyczące prawidłowej opieki nad zwierzętami. Kwestie prawne związane z opieką nad nimi, łamaniem ich praw, interwencjami oraz konsekwencjami karnymi za znęcanie się nad zwierzętami.

Udostępniamy materiały edukacyjne oraz informacyjne. Możesz je pobierać i w niezmienionej formie wykorzystywać podczas prowadzonych przez siebie działań na rzecz zwalczania bezdomności zwierząt w Polsce.

Duży nacisk kładziemy na edukację w zakresie adopcji oraz kastracji.

Uznajemy, że kastracja to jedyny humanitarny sposób na realne rozwiązanie problemu bezdomności zwierząt w Polsce. Staramy się odczarować to słowo i tłumaczymy dlaczego to jedyna dobra droga.

Przedstawiamy jak krok po kroku wygląda proces adopcji zwierzaka. Promujemy świadomą i odpowiedzialną adopcję.

6 sierpnia 2020

Ruszyła ZWIERZowa Akcja Kastracja

Ruszyły zgłoszenia do ZWIERZowej Akcji Kastracja!
30 marca 2020

Infolinia działa pełną parą

W ramach ZWIERZowej Infolinii Bezpłatnej Informacji z zakresu Ochrony Zwierząt udzielonych zostało już ponad 190 informacji.
8 marca 2020

Wyjątkowa, społeczna opiekunka kotów

Poznajcie wyjątkową kobietę, opiekunkę społeczną kotów z Bobolic – panią Izabelę.
24 lutego 2020

ZWIERZĘCA EWOLUCJA W GMINIE LISEWO

Jak budować współpracę z gminą by wspólnie zwalczać bezdomność zwierząt?
14 lutego 2020

O ratowaniu zwierząt skazanych na śmierć

Głos eksperta – Aleksandra Gruszczyńska o ratowaniu zwierząt skazanych na śmierć.
ZWIERZowa infolinia 695 902 335