Edukacja

Edukacja jest niezwykle ważna. To kluczowy obszar naszej działalności.

Jesteśmy przekonani, że jeśli chcemy realnie i skutecznie przeciwdziałać bezdomności zwierząt potrzebna jest zmiana mentalna. Nie uda się rozwiązać tego problemu poprzestając na wyłapywaniu psów i kotów i prowadzeniu schronisk. Konieczne są kompleksowe i wielokierunkowe działania nastawione na zmianę myślenia, kształtowanie właściwego stosunku do ochrony zwierząt i opieki nad nimi już od najmłodszych lat.

Edukujemy czyli…

uczymy, tłumaczymy i przedstawiamy rzetelne informacje i dane. Zwalczamy nieprawdziwe i obiegowe opinie. Obalamy mity i nieprawdziwe stereotypy dotyczące opieki nad zwierzętami oraz problemu ich bezdomności. Zależy nam, żeby opiekunowie wiedzieli, jak prawidłowo zajmować się swoimi podopiecznymi? Co robić, a czego się wystrzegać by zwierzak był szczęśliwy? Jak i kiedy reagować na przemoc wobec zwierząt? Jakich działań możemy się podejmować żeby zwalczać zjawisko bezdomności zwierząt w swojej okolicy?

Znajdziesz tu informacje dotyczące prawidłowej opieki nad zwierzętami. Kwestie prawne związane z opieką nad nimi, łamaniem ich praw, interwencjami oraz konsekwencjami karnymi za znęcanie się nad zwierzętami.

Udostępniamy materiały edukacyjne oraz informacyjne. Możesz je pobierać i w niezmienionej formie wykorzystywać podczas prowadzonych przez siebie działań na rzecz zwalczania bezdomności zwierząt w Polsce.

Duży nacisk kładziemy na edukację w zakresie adopcji oraz kastracji.

Uznajemy, że kastracja to jedyny humanitarny sposób na realne rozwiązanie problemu bezdomności zwierząt w Polsce. Staramy się odczarować to słowo i tłumaczymy dlaczego to jedyna dobra droga.

Przedstawiamy jak krok po kroku wygląda proces adopcji zwierzaka. Promujemy świadomą i odpowiedzialną adopcję.

27 grudnia 2019

Koty wolno żyjące

Nie każdy kot żyjący na wolności to kot bezdomny. Część z nich to koty wolno żyjące.
27 grudnia 2019

Psy podwórkowe. Jak dbać o nie zimą?

Pamiętaj, że zimą pies, który przebywa stale na dworze potrzebuje więcej wsparcia.
27 sierpnia 2019

ZWIERZowa Infolinia Bezpłatnej Informacji Prawnej z zakresu Ochrony Zwierząt

Potrzebujesz rzetelnej informacji prawnej z zakresu ochrony zwierząt? Zadzwoń!
29 lipca 2019

Czipowanie

Czipując zwierzę dbamy o jego bezpieczeństwo. Dzięki temu zagubiony lub skradziony pies czy kot ma większe szanse na szybki powrót do domu.
24 lipca 2019

7 sposobów na lato zwierza

Lato i upały – w tym okresie nasi futrzani przyjaciele wymagają szczególnej opieki. Zwierzęta są bardziej podatne na skutki upałów niż ludzie 
ZWIERZowa infolinia 695 902 335