Edukacja

Edukacja jest niezwykle ważna. To kluczowy obszar naszej działalności.

Jesteśmy przekonani, że jeśli chcemy realnie i skutecznie przeciwdziałać bezdomności zwierząt potrzebna jest zmiana mentalna. Nie uda się rozwiązać tego problemu poprzestając na wyłapywaniu psów i kotów i prowadzeniu schronisk. Konieczne są kompleksowe i wielokierunkowe działania nastawione na zmianę myślenia, kształtowanie właściwego stosunku do ochrony zwierząt i opieki nad nimi już od najmłodszych lat.

Edukujemy czyli…

uczymy, tłumaczymy i przedstawiamy rzetelne informacje i dane. Zwalczamy nieprawdziwe i obiegowe opinie. Obalamy mity i nieprawdziwe stereotypy dotyczące opieki nad zwierzętami oraz problemu ich bezdomności. Zależy nam, żeby opiekunowie wiedzieli, jak prawidłowo zajmować się swoimi podopiecznymi? Co robić, a czego się wystrzegać by zwierzak był szczęśliwy? Jak i kiedy reagować na przemoc wobec zwierząt? Jakich działań możemy się podejmować żeby zwalczać zjawisko bezdomności zwierząt w swojej okolicy?

Znajdziesz tu informacje dotyczące prawidłowej opieki nad zwierzętami. Kwestie prawne związane z opieką nad nimi, łamaniem ich praw, interwencjami oraz konsekwencjami karnymi za znęcanie się nad zwierzętami.

Udostępniamy materiały edukacyjne oraz informacyjne. Możesz je pobierać i w niezmienionej formie wykorzystywać podczas prowadzonych przez siebie działań na rzecz zwalczania bezdomności zwierząt w Polsce.

Duży nacisk kładziemy na edukację w zakresie adopcji oraz kastracji.

Uznajemy, że kastracja to jedyny humanitarny sposób na realne rozwiązanie problemu bezdomności zwierząt w Polsce. Staramy się odczarować to słowo i tłumaczymy dlaczego to jedyna dobra droga.

Przedstawiamy jak krok po kroku wygląda proces adopcji zwierzaka. Promujemy świadomą i odpowiedzialną adopcję.

27 sierpnia 2019

ZWIERZowa Infolinia Bezpłatnej Informacji Prawnej z zakresu Ochrony Zwierząt

Potrzebujesz rzetelnej informacji prawnej z zakresu ochrony zwierząt? Zadzwoń!
29 lipca 2019

Czipowanie

Czipując zwierzę dbamy o jego bezpieczeństwo. Dzięki temu zagubiony lub skradziony pies czy kot ma większe szanse na szybki powrót do domu.
24 lipca 2019

7 sposobów na lato zwierza

Lato i upały – w tym okresie nasi futrzani przyjaciele wymagają szczególnej opieki. Zwierzęta są bardziej podatne na skutki upałów niż ludzie 
18 lipca 2019

Reaguj, nie krzywdź!

Wielokrotnie organizacje działające na rzecz zwierząt są wzywane do zwierząt trzymanych w  nieodpowiednich warunkach. Pies ląduje w kojcu jako szczenię. Wynoszony jest z niego po kilku […]