Edukacja

Edukacja jest niezwykle ważna. To kluczowy obszar naszej działalności.

Jesteśmy przekonani, że jeśli chcemy realnie i skutecznie przeciwdziałać bezdomności zwierząt potrzebna jest zmiana mentalna. Nie uda się rozwiązać tego problemu poprzestając na wyłapywaniu psów i kotów i prowadzeniu schronisk. Konieczne są kompleksowe i wielokierunkowe działania nastawione na zmianę myślenia, kształtowanie właściwego stosunku do ochrony zwierząt i opieki nad nimi już od najmłodszych lat.

Edukujemy czyli…

uczymy, tłumaczymy i przedstawiamy rzetelne informacje i dane. Zwalczamy nieprawdziwe i obiegowe opinie. Obalamy mity i nieprawdziwe stereotypy dotyczące opieki nad zwierzętami oraz problemu ich bezdomności. Zależy nam, żeby opiekunowie wiedzieli, jak prawidłowo zajmować się swoimi podopiecznymi? Co robić, a czego się wystrzegać by zwierzak był szczęśliwy? Jak i kiedy reagować na przemoc wobec zwierząt? Jakich działań możemy się podejmować żeby zwalczać zjawisko bezdomności zwierząt w swojej okolicy?

Znajdziesz tu informacje dotyczące prawidłowej opieki nad zwierzętami. Kwestie prawne związane z opieką nad nimi, łamaniem ich praw, interwencjami oraz konsekwencjami karnymi za znęcanie się nad zwierzętami.

Udostępniamy materiały edukacyjne oraz informacyjne. Możesz je pobierać i w niezmienionej formie wykorzystywać podczas prowadzonych przez siebie działań na rzecz zwalczania bezdomności zwierząt w Polsce.

Duży nacisk kładziemy na edukację w zakresie adopcji oraz kastracji.

Uznajemy, że kastracja to jedyny humanitarny sposób na realne rozwiązanie problemu bezdomności zwierząt w Polsce. Staramy się odczarować to słowo i tłumaczymy dlaczego to jedyna dobra droga.

Przedstawiamy jak krok po kroku wygląda proces adopcji zwierzaka. Promujemy świadomą i odpowiedzialną adopcję.

19 grudnia 2021

Nie jestem prezentem

Atmosfera przedświątecznej gorączki zaczyna się już przed Mikołajkami. Może sprzyjać pochopnym i nieprzemyślanym decyzjom. Ich ofiarą często padają zwierzęta, kupowane jako żywe prezenty.
9 grudnia 2021

Zima – trudny czas dla zwierząt

Ciepłe schronienie, wysokoenergetyczna karma, stały dostęp do wody – to podstawowe potrzeby psów i kotów w okresie zimowym. Pomóżmy im przetrwać!
8 października 2020

Stanowisko ws. zmiany ustawy o ochronie zwierząt

Stanowisko Fundacji ws. procedowanej obecnie w Senacie zmiany ustawy o ochronie zwierząt
2 października 2020

Gmina Godzianów rozpoczęła ZWIERZową Akcję Kastracja!

W okresie 1 października – 31 grudnia 2020 r. każdy mieszkaniec Gminy Godzianów może skorzystać z bezpłatnego zabiegu kastracji/sterylizacji psa lub kota.
2 października 2020

Ruszyły szkolenia w projekcie ZWIERZowa Akcja Kastracja

Rozpoczęliśmy pierwszą edycję projektu ZWIERZowa Akcja Kastracja.